1. lékařská fakultaUniverzita KarlovaÚstav tělesné výchovy
jjir 20.03.2024

Letní výcvikové kurzy

6677
6678
6679

 

6682Na letní výcvikové kurzy se každoročně přihlásí asi 300 studentů. Většina z nich míří na dva týdenní turnusy do Dobronic. Zde došlo za poslední roky k zásadnímu posunu programu od klasických sportů směrem k outdoorovým aktivitám. K těm tradičním patří jednodenní sjezd Lužnice a oblíbené turnaje či exhibice v softbalu. Další aktivity byly přidány během posledních pěti let. Každý rok vyjíždíme na cyklovýlety. Přímo v areálu každoročně napínáme slackline a nízké i vysoké lanové překážky, úspěšně jsme vyzkoušeli lezení po stromě na umělých chytech i na skalách za Lužnicí. V okolních lesích pořádáme teambuildingové aktivity, kde se studenti učí spolupráci a řešení úkolů ve skupině, což se jim jistě hodí v budoucích pracovních kolektivech. Velmi populární je také závěrečná celotáborová hra a střelba ze vzduchovek na nedaleké střelnici.

Od roku 2022 máme v nabídce kreditovaných akcí letní kurz v Itálii, kterého se každoročně účastní cca 60 studentů. V programu máme tréninky beachvolejbalu, cvičení na pláži, paddleboardy, frisbee (Kan-jam), plavání v bazénu i v moři, celodenní výlety do hor a další.

Dále máme v letní nabídce sjezd Vltavy nebo Ohře, kam jezdí kolem 40 studentů ročně. Kromě samotného sjezdu řeky zde také trénujeme techniku pádlování, přejezdy proudnice, obraty a sjezdy jezů. Spíme v kempech ve stanech.


6683
6680
6681 

 

počet zobrazení: 5132 autor: otrnk, poslední aktualizace: jjir, 20.03.2024
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.