1. lékařská fakultaUniverzita KarlovaÚstav tělesné výchovy
otrnk 11.02.2017

Historie a současnost

Tělesná výchova a sport jsou součástí studia na Univerzitě Karlově již od roku 1910, tedy více než sto let. Ústav tělesné výchovy (ÚTV; dříve Katedra TV) působí na 1. LF UK déle než půlstoletí. Společným zájmem všech přednostů a jejich spolupracovníků bylo a je udržet pevné místo tělesné výchovy a sportu ve výuce, což se zatím daří i díky podpoře ze strany vedení fakulty.

Během let se nabídka sportů, kurzů a dalších akcí výrazně změnila. Dříve převládaly tradiční sporty, jako jsou volejbal, fotbal, basketbal, posilování, plavání, zdravotní TV, aerobik, tenis, stolní tenis a florbal. Ty všechny jsou v našich rozvrzích i nadále. Za posledních pár let však došlo k zatraktivnění naší nabídky a velmi úspěšně se zařadily další sporty. Tyto změny odstartoval před šesti lety beachvolejbal na Pankráci. Následovala výuka golfu v Holešovicích, lezení na umělé stěně na Smíchově. Dále se přidalo mnoho forem aerobního cvičení – jóga, power jóga, pilates, zumba, funkční trénink. Několik let už máme v nabídce též společenský tanec. Letošní novinkou je rozšíření výuky kanoistiky o rafting a seakayaking a zařazení badmintonu.

Snad se nám tedy daří držet krok s trendy dnešní doby. Důkazem je pro nás, že ve většině těchto hodin převyšuje zájem kapacitu.

I my se musíme školit...

počet zobrazení: 543 poslední aktualizace: otrnk, 11.02.2017
Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
ÚTV na FACEBOOK 6450                                                                                             spustit